Заява Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» у зв’язку із звірячим насильством при розгоні Євромайдану щодо подальшої співпраці з органами державної влади

02.12.2013

Заява Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» у зв’язку із звірячим насильством при розгоні Євромайдану щодо подальшої співпраці з органами державної влади

Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна» обурений цинічними та кривавими діями сучасної влади, яка руками «яничарів» з Беркуту організувала та здійснила криваву розправу в ніч на 30 листопада 2013 року на Євромайдані. Ми вважаємо що представники вищої влади України діють у розріз із інтересами абсолютної більшості громадян України. 

Від початку існування центру «Ла Страда- Україна» протягом майже 17 років найвищою цінністю була і залишається людина, права та свободи громадян, що відповідає Конституції України та міжнародним зобов’язанням держави.

«Ла Страда» як член Української Гельсінської спілки з прав людини підтримала звернення УГСПЛ та ініціювала листи із засудженням дій влади іншими організаціями. 

В країні зареєстровані більше 30 000 громадських організацій. Кожна організація має свої статутні завдання, які виконує у законний спосіб і дуже часто у співпраці із органами державної влади та місцевого самоврядування. Але звіряча поведінка купки людей, які взяли на себе право виступати від імені держави, поставила громадських активістів та організації перед запитанням: що робити далі? Чи співпрацювати із органами влади? 

Велика кількість громадських організацій у зв’язку із злочинними подіями на Євромайдані заявили про повну відмову співпраці з державною владою. І така реакція є цілком зрозумілою. 

У зв’язку із цими подіями, Центр «Ла Страда – Україна» висловлює свою позицію щодо подальшої співпраці із органами державної влади.

Категорично засуджуючи сьогоднішній політичній курс державної влади, в якому зроблена ставка на силове вирішення будь-якої проблеми, не можемо не реагувати на конкретні випадки порушення та захисту прав громадян, які мають здійснюватися також спільно з представниками органів державної влади. Щодня відбуваються події, які вимагають оперативного втручання як з боку громадських організацій, так і органів державної влади та місцевого самоврядування для захисту прав громадян.

Ми вважаємо, що потрібно відділити політику вищих органів державної влади і діяльність конкретних працівників, чимала кількість яких виступає за євроінтеграцію, обурена сучасним станом української державності і працює для захисту прав та покращення ситуації конкретних громадян. 

Наше переконання, що співробітництво із вищої владою - це один бік медалі. Ми співпрацювали з її представниками для просування ідей та принципів прав людини та європейських цінностей. Дії високопосадовців такий шлях сьогодні перекрили. 

Тому Центр «Ла Страда – Україна» призупиняє членство своїх представників у всіх консультативно-дорадчих органах центральних органів виконавчої влади, про що офіційно повідомить відповідні структури, доки чинний уряд не буде відправлений у відставку, як такий, що виступив провокатором, власноруч змінивши зовнішньополітичний курс держави. Поки не будуть покарані люди, які мають причетність до подій на майдані та інших випадків, коли міліція використовувалася для вирішення політичних питань сучасної влади.

Використання ж у законний спосіб владних повноважень конкретних посадовців в інтересах прав людини – це інше. Ми продовжуємо співпрацювати з службовцями органів державної влади та місцевого самоврядування в інтересах захисту прав людини. І закликаємо усіх державних службовців у складній соціальній та правовій ситуації докладати максимум зусиль для дотримання законності та сумлінного виконання своїх обов’язків по захисту прав громадян. 

Наші спільні дії мають привести до зміни політичного курсу в державі на користь кожному громадянину, кожній громадянці, кожній дитині в Україні. 

 

Київ, 1 грудня 2013 року


Назад


Прокоментуйте

Код захисти