Національний механізм перенаправлення: Україна ділиться першим досвідом    Україна представила досвід пілотування національного механізму постраждалих від торгівлі людьми та розробки соціальних стандартів з протидії торгівлі людьми на міжнароднійконференції «Кращі практики в реалізації національних механізмів/систем пере направлення для надання захисту та допомоги жертвам торгівлі людьми» (28-30 червня 2011, м. Кишинів, Молдова).
    У ході конференції було представлено результати пілотування впровадження національного механізму перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми в 2 областях України (Донецькій та Чернівецькій).
     Віце-президент Центру «Ла Страда-Україна» Людмила Ковальчук презентувала досвід розробки соціальних стандартів з протидії торгівлі людьми. На разі, це пакет стандартів надання послуг  у сфері протидії торгівлі людьми. Він складається з чотирьох проектів наказів: два з них стосуються профілактичної роботи, інші два – роботи з постраждалими від торгівлі людьми та їх сім’ями. 
     Вивчення досвіду Молдови та інших країн-учасниць конференції (зокрема Білорусі, ОАЕ, Росії, Узбекистану, Азербайджану) став украй важливим напередодні вибору Україною національної моделі механізму перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми, затвердження стандартів та концепції моніторингу такої роботи.
     Більш детально про конференцію можна ознайомитись на сайті МОМ Молдова: http://www.iom.md/index.php/en/media-center/press-releases/188-international-conference-on-protecting-and-assisting-


Назад