Комісія зі статусу жінок дізнається про «національні негаразди» у сфері протидії торгівлі людьми30 липня 2011 р. Центр «Ла Страда-Україна» надіслала ґрунтовне  повідомлень до Комісії ООН зі статусу жінок з інформацією про ігнорування проблеми торгівлі людьми, і жінок зокрема, на рівні державної політики України.  
Як вже раніше повідомлялось Центром «Ла Страда-Україна» у зв’язку із проведенням адміністративної реформи і відповідно ліквідацією Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України, зник державний орган, який опікувався питаннями протидії торгівлі людьми. З 9 грудня 2010 р., коли було підписано Указ президента про вищезазначену реформу, минуло  8 місяців, але і досі не визначеного жодного органу, відповідального за протидію торгівлі людьми. Ані новий указ про Міністерство внутрішніх справ, ані про Міністерство соціальної політики, ані інші не містять положень щодо компетенції цих органів у сфері протидії торгівлі людьми.    
Крім того, в країні досі не прийнято нову державну програму з протидії торгівлі людьми, а попередня закінчила свою дію у 31 січня 2010 р.  Відсутнє комплексне законодавства щодо протидії торгівлі дітьми.  
Все це безпосередньо впливає на стан протидії цьому грубому порушенню прав людини, захист та надання допомоги жертвам, більшість з яких жінки.  
З метою зміни існуючої ситуації Центр «Ла Страда-України» доносить інформацію до міжнародних інституції, які здатні вплинути на державну політику у сфері захисту прав людини. До таких інституцій належить і Комісія ООН зі статусу жінок, яка є функціональною комісією Ради ООН з економічних та соціальних питань (ECOSOC), робота якої присвячена виключно питанням гендерної рівності та просуванню ролі жінок. Це один з головних всесвітніх органів, який визначає політику в цьому напрямі. Кожного року представники держав-членів збираються у Штаб квартирі ООН у Нью Йорку щоб оцінити прогрес у сфері досягнення гендерної рівності, визначити основні проблеми, встановити всесвітні стандарти та сформувати конкретну політику забезпечення гендерної рівності та просування ролі жінок по всьому світу (http://www.un.org/womenwatch/daw/csw/ ).Назад