Відбулися збори Всеукраїнської мережі проти комерційної сексуальної експлуатації дітей     4 серпня 2011 Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда Україна» у приміщенні Київського міського центру сім’ї «Родинний дім»  організував збори Всеукраїнської мережі проти комерційної сексуальної експлуатації дітей, в якій взяли участь 19 організацій. Дана зустріч стала можливою за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках проекту «Підтримка гармонізації законодавства України та правозастосовної практики щодо захисту дітей від торгівлі людьми, дитячої порнографії, дитячої проституції та сексуального насильства».

     Зустріч була присвячена питанням громадського моніторингу державної політики в напрямку протидії комерційній сексуальній експлуатації дітей та подальшій діяльності Всеукраїнської мережі у сфері протидії КСЕД. Так, під час зустрічі було визнано необхідність здійснення комплексного та постійного моніторингу у сфері протидії КСЕД, використання отриманих даних як на національному, так і міжнародному рівнях. В основу моніторингу вирішено покласти положення Декларації та Плану дій Ріо де Жанейро, що було ухвалено у 2008 р. під час Третього всесвітнього конгресу проти сексуальної експлуатації дітей та підлітків, оскільки саме цей міжнародний документ є найбільш повним сучасним дороговказом на шляху ліквідації сексуальної експлуатації дітей. Окрім моніторингу на зустрічі обговорювались проблемні питання діяльності громадських організацій з захисту прав дітей в контексті адміністративної реформи, спільна діяльність щодо протидії КСЕД в рамках Євро–2012, а також в рамках національної кампанії «Давай разом», стратегічні плани діяльності на майбутнє. Члени Мережі надали свої ідеї щодо розробки інформаційної продукції з метою інформування суспільства про проблему комерційної сексуальної експлуатації дітей. 

     Окрім вищезазначених питань, під час зустрічі було вирішено і ряд організаційних. Так було заслухано звіт про діяльність членів мережі в напрямку протидії КСЕД та сексуальним зловживанням щодо дітей. Рішенням Координаційної Ради Всеукраїнської мережі, яку очолює Центр «Ла Страда-Україна», за згодою всіх членів Зборів було припинено участь 8 неактивних організацій, які довгий час не беруть участь у діяльності мережі та не звітують про свою діяльність. Також до Всеукраїнської мережі було приянто 4 нові члени, серед яких Комсомольська міська громадська організація «Центр РОДІС», Вінницька молодіжна громадська організація «Школа Рівних Можливостей», Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги», молодіжний мотиватор Молодіжного партнерського проекту проти КСЕД у м. Сімферополь.  

     Рішенням зборів одноголосно ухвалили вибрати в члени Координаційної ради Мережі уповноважених представників наступних організацій:

МЖПЦ «Ла Страда-Україна», м. Київ

МГО «Школа Рівних Можливостей», м. Київ

ЛМГО «Дівочий клуб «ЮНКА
», м. Львів

ГР «Віра, Надія, Любов», м. Одеса

Вінницька молодіжна громадська організація «Школа Рівних Можливостей», м. Вінниця

Комсомольська міська громадська організація «Центр РОДІС», м. Комсомольськ

Інформаційно-консультативний жіночий центр, м. Київ      Цетр «Ла страда-Україна» було переобрано Координатором Мережі.

      Протокол Зборів Всеукраїнської мережі проти КСЕД читайте тут.

 


Назад