У Чернігівській області дітей примусово переселяють з дитячого будинку сімейного типу до інтернату     Сьогодні, 17 липня 2011 року, служба у справах дітей Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області терміново забиратиме дітей з дитячого будинку сімейного типу «Дім Друзів» у притулок та інтернат. Натомість діти хочуть залишитись «Домі Друзів». 

     Дитячий соціально-реабілітаційний центр сімейного типу “Дім друзів” заснований у 2003 році подружньою парою з Фінляндії Бу Боасом і Мір’ям Адольфі, і з тих пір подружжя опікується дитячим будинком, який є альтернативою притулкам та інтернатам:  
- здійснює реабілітацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, безпритульних дітей надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової, інших видів допомоги;
- є ресурсом для дітей з сімей що потрапили в скрутні життєві обставини, забезпечує тимчасове проживання, утримання таких дітей;
- сприяє влаштуванню дітей в сім’ї;
- надає різного виду допомогу сім’ї, яка взяла під опіку дітей, в тому числі надає для проживання частину приміщення «Дому друзів».

     За словами начальника служби у справах дітей Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області Шаманської І.І: «Мені такий центр в районі не потрібен і діти, ще будуть вдячні за те, що ми їх направимо в притулки та інтернати».
     Вона вимагала від Благодійної організації «Хавер» нові установчі документи, проте жоден із 14-ти поданих служба не погодила.

     “Ми бачимо - що мета служби у справах дітей ліквідувати «Дім друзів» і відправити дітей в притулки та інтернати”, – говорить Мір’ям Адольфі.

      Про життя мешканців “Дому друзів” читайне на блозі – http://childrensembassy.wordpress.com/ 

     “Ми створили всі умови для того, щоб діти могли жити в сім'і саме в тому приміщенні даного для Дитячого будинку сімейного типу при Благодійной організації "Хавер" у частині приміщення для реабілітації дітей - тобто повернення дітей у біологічну сім'ю або прийомну. Але зараз нас повідомляють про те, що ніяка сім'я в цьому приміщенні жити не має права і центр реабілітації району не потрібен. У нас виникає велике питання разом з нашими іноземними спонсорами, як це можливо? Хіба в Україні договори не мають ніякого значення?”, – питає Мір’ям Адольфі.

Контакти Міріам Адольфі: 050 311 9024, email: mirjam@haver.info


Назад