Візові сюрпризи продовжуютьсяУ рамках моніторингу, який, після прецедентів, проводить Центр «Ла Страда-Україна» щодо візового режиму з країнами Шенгенської угоди виявлені чергові цікаві моменти. Черговою порцією інформації щодо особливостей отримання віз ділиться віце-президент організації Ольга Калашник.

     "Наприкінці вересня відбудеться навчальний візит представників правозахисних організацій до Швейцарії. Я також була відібрана для участі. Дана поїздка організована Проектом ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» у рамках проекту «Захист прав людини через посилення спроможності правозахисних ОГС». Сьогодні учасникам були надіслані повідомлення від агенції, яка буде займатися отриманням віз, з переліком документів, які необхідно надати. Жирним шрифтом виділена фраза: «ОРИГИНАЛ (обязательно!) И КОПИЯ ТРУДОВОЙ КНИЖКИ (ксерокопия трудовой книжки (всех заполненных страниц), заверенная печатью предприятия; Обратите внимание, что оригинал трудовой книги необходимо передать обязательно, иначе Ваши документы не будут приняты посольством». Далі йдеться про те, кому і коли необхідно передати документи кур’єром. 
     Але необхідність надавати оригінал трудової книги для оформлення візи суперечить нормам законодавства України. Ст. 48 КЗпП визначає порядок ведення і зберігання трудових книжок. Згідно з Поставновою Кабінету Міністрів України від 27.04 1993 № 301 «Про трудові книжки працівників», цитуємо: «… Трудові книжки зберігаються на підприємствах, в установах, організаціях як документи суворої звітності, а при звільненні працівника трудова книжка видається йому під розписку в журналі обліку. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації. За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках – іншу відповідальність…».
     Маємо зауважити ще на тому, що консульства країн не мають права порушувати законодавство країни, на території якої вони працюють під час організації своєї роботи.
      Мені здається, що б звернення на посольство і консульство Швейцарії було б дуже доречним в такій ситуації".

     Про розвиток ситуації інформуватимемо далі.

Update. На разі з'ясувалося, що Посольство Швейцарії справді має вимогою обов'язкове надання оригіналу трудової книжки, причому практично для усіх типів віз, що, фактично, штовхає українців до протиправних дій. Центр "Ла Страда-Україна" звертатиметься до Посольства Швейцарії з метою вплинути на ситуацію, що склалася.

     Нас піддтримує громадська організація "Європа без кордонів".


Назад