Представниці "Ла Страда-Україна" на чолі з президенткою взяли участь у феміністичному марші, приуроченому до 8 березня     Сьогодні, 8 березня, феміністична організація "Жіноча офензива" влаштувала марш задля акцентуації захисту прав жінок.  Організаторки заглибилися у суть проблеми в сучасних українських реаліях, відтак феміністичний марш отримав назву "Церкві і державі час жити нарізно!".

     Представниці "Жіночої офензиви" пояснюють:

"Чому ми говоримо про церкву і державу в день 8 березня? Тому що 8 березня – день боротьби жінок за свої права, боротьби за гендерну рівність. Це той день, у який ми хочемо публічно заявити, що спайка церкви і держави є патріархальною і дискримінаційною. Податок на бездітність, заборона жінкам робити штучне запліднення після 49 років, заборона абортів і багато інших загроз – все це стане реальністю, якщо ми не почнемо діяти.

Ми звикли до думки, що наша держава є світською - проте це вже не відповідає реальності. Сьогодні в Україні відбувається небезпечне зближення церкви і держави. Цей симбіоз - злочинний: за рахунок утиску наших громадянських прав церква і держава отримують ще більше влади і грошей.

Держава підтримує патріархальну та консервативну ідеологію, схвалюючи церковний вплив на соціальну політику. Від неї не відстає великий капітал, якому також вигідний релігійний дурман у головах трудящих: на заводах найбагатіших олігархів будуються церкви та каплиці за рахунок самих робітниць і робітників, і це подається як “соціальна відповідальність бізнесу”!

За активного сприяння Міністерства освіти церква дедалі глибше проникає в освітню сферу. Співпраця церкви з Міністерством охорони здоров’я призводить до цинічного втручання у сферу наших сексуальних і репродуктивних прав, до посилення державного контролю над нашим тілом. Попи та капелани освячують насильство в силових структурах та тюремній системі. Апелюючи до «християнських цінностей», церква пропагує ненависть до сексуальності і тілесності, і Верховна Рада закріплює це у дискримінаційних законопроектах.

Ми відмовляємося служити церковному та політичному патріархату, і закликаємо вас до солідарності! Приєднуйтеся до маршу: церкві й державі час жити нарізно!"

     Загалом у марші за рівні права українських жінок в економічній, політичній і соціальній сферах взяли 200 небайдужих, до того ж, як жінок, так і чоловіків.

     Зокрема, учасники демонстрації одним з плакатів вказали президенту Віктору Януковичу - «Весна прийшла - роздягайся сам!». Цим згадали висловлювання Януковича в 2010-му році на економічному форумі в Давосі, де він порадив європейцям їхати в Україну навесні, коли «в містах почнуть роздягатися жінки».

      Тоді європейські політики та ряд організацій із захисту прав жінок розцінили цей вислів Януковича, як прояв сексизму. «Не купуйся за квіти - завтра станеш біля плити!», «З кухні - на свободу!" Також скандували учасники сьогоднішнього мітингу, відзначаючи, що «за багато років Україну ні на крок не наблизилася до європейських стандартів захисту прав жінок. 80% офіційно зареєстрованих безробітних в Україні - жінки.

      Серед жіночої половини населення також спостерігається високий рівень загибелі в результаті побутового насильства. Тривалість життя українок на 10 років менше, ніж аналогічний показник у Європі - 68 років, проти 78-ми років в ЄС. Кульгає і залучення жінок у політику. У парламентських скандинавських країнах кількість жінок становить 50%, в Німеччині - 40%, Франції - 32%. В Україну - лише 5%. Це менше, ніж в арабських країнах. Так прем'єр Микола Азаров відкрито заявив: «не жіноча це справа - проводити реформи в Україні» ».

      Правозахисниці навіть подали позов на прем'єр-міністра з заявою про порушення конституційної норми про рівність прав жінок і чоловіків. А спікер з питань України в Бундестазі сказала, що подібні заяви українських політиків для цивілізованого суспільства - це просто ляпас по обличчю. Загалом, з гендерної рівності українки опинилися на 64-му місці - між Белізом і Перу.

      Про це свідчить індекс рівноправності жінок, оприлюднений громадською організацією Social Watch. Росія в рейтингу на 31-му місці, США - на 50-му. Очолюють рейтинг Норвегія, Фінляндія, Ісландія, Швеція і Данія, замикають - Нігер, Чад, Ємен і Афганістан, повідомляє Радіо «Свобода».


Назад