Луганчани опинилися в рабстві на Волині. Працювали за 150 грам горілки і тарілку їжі     Декілька луганчан опинилися в рабстві у Волинській області. Про це повідомляє Департамент зв'язків з громадськістю МВС України з посиланням на УМВС України у Волинській області.

     Працівники відділу боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми УМВС України у Волинській області, отримавши оперативну інформацію, виявили та затримали трьох осіб, які протягом року незаконно використовували найману працю як мінімум восьми громадян Закарпатської та Луганської областей.

     Правоохоронці затримали рабовласників (а це подружжя та їх 25-річний син) поблизу однієї з звалищ краю: саме на смітті вони робили бізнес.

      "Люди, які погодилися на роботу, навіть подумати не могли, що їм доведеться ходити по смітниках, збирати пластик, папір, метал, склотару. Згодом ці матеріали хитромудрі роботодавці здавали на переробні заводи », - відзначили в ССО.

      Умови, в яких жили люди, були жахливими, приміщення нагадувало барак, там панувала повна антисанітарія. Тому у багатьох з них тепер серйозні проблеми зі здоров'ям: як з фізичним, так і психічним. Всі документи у них відразу забрали, а працювати доводилося з ранку до вечора за 150 грам горілки і тарілку їжі.

     Як розповів начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми УМВС України у Волинській області полковник міліції Петро Шпига, у подружжя, зокрема, вилучили новий автомобіль, сучасну побутову та оргтехніку.

     Зараз усіх трьох затримали і помістили в ізолятор тимчасового тримання Луцького МВ УМВС України у Волинській області, вирішується питання про їх арешт. Порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.149 (торгівля людьми та інша незаконна угода щодо передачі людини) Кримінального кодексу Україні. Ведеться слідство з метою виявлення інших можливих учасників злочинної групи та постраждалих.

Джерело: "Обзор"


Назад