У Міжнародний день захисту дітей 2-х річна дитина разом із мамою можуть опинитися на вулиціПостраждалим від економічного та психологічного насильства мамам, старшим за 35 років, у Києві допомагають вибірково. Тим, хто перебуває у складних життєвих обставинах й чия ситуація непроста настільки, що не може бути вирішена швидко, фактично нема де подітися. Одна з таких клієнток Центру «Ла Страда-Україна» Світлана Т. та її 2-річна донька так і не змогли отримати місце у новій соціальній квартирі для жінок у кризових обставинах, яка нещодавно відкрилася у столиці.

Вже третій рік, з моменту народження доньки, Світлана мешкає у притулках та лікарнях. Передували цьому раптова смерть чоловіка та прояв економічного насильства з боку родичів – коли жінка повернулася з лікарні після смерті чоловіка, в квартирі змінили замки, а її особисті речі викинули на вулицю. З того часу жінці надавали тимчасовий притулок спеціальні державні установи, які допомагають постраждалим від насильства в сім’ї, протягом останнього року з вимушеними перервами Світлана мешкала у притулку Деснянського центру у справах сім’ї та жінок районної адміністрації.  

Протягом цього часу юристи «Ла Страда-Україна» домоглися рішення суду про відміну приватизації квартири, з якої вигнали Світлану разом з дитиною - діти покійного чоловіка не врахували інтереси своєї звідної сестри, відтак, Світланина донька має право на частку житла, стадія виконавчого провадження по цій справі має розпочатися найближчим часом. Оскільки право на житло поширюється лише на 2-річну дитину, без матері, Світлана намагається отримати можливість стати у чергу на соціальне житло в м. Києві, проте перша спроба це зробити провалилася і наразі підготовано пакет документів у жінки для повторної подачі. 

31 травня 2013 року термін перебування у Деснянському центрі спливає і гостро постає необхідність розміщення матері з дитиною  в іншому місці. У новій соціальній квартирі для мам з малолітніми дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, місця Світлані не знайшлося – обґрунтували тим, що квартира лише для тих мам, хто має намір відмовитися від дитини (ту саму функцію виконують і державні соціальні центри матері і дитини, у Київській області такий заклад знаходиться у м. Фастові). Тепер доводиться сподіватися на притулок ще одного державного закладу – Київського міського центру соціально-психологічної допомоги, адже процес отримання соціального житла потребує часу на юридичну тяганину, а орендувати власне житло Світлана не має можливості за браком коштів і розраховує на розуміння.

«Ла Страда-Україна» продовжує звертатися до компетентних органів державної влади, серед них Мінсоцполітики та КМДА, по допомогу для Світлани. 


Назад