Семінар для учасників навчально-виховного процесу зібрав 32 фахівці з 14 областей УкраїниУкраїнський науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи і Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» підготували 32 нових кваліфікованих фахівців, які працюватимуть у 14  областях України, надаватимуть соціально-педагогічну та психологічну допомогу, працюватимуть з учасниками навчально-виховного процесу в період конфлікту в Україні. Нові сертифіковані фахівці – здебільшого досвідчені освітяни, працівники соціальної сфери та громадські активісти - поповнили лави Національної тренерської мережі «Ла Страда-Україна». 

Протягом 7-8 квітня 2015 року в місті Києві проходив Всеукраїнський навчально-методичний семінар «Соціально-педагогічна та психологічна допомога учасникам навчально-виховного процесу в період конфлікту в Україні».

Метою семінару було надання учасникам можливості в подальшому проводити заняття в навчальних закладах у Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Вінницькій, Київській, Черкаській, Полтавській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській областях з підвищення рівня обізнаності щодо можливостей отримання допомоги для внутрішньо переміщених осіб та громад, які зазнали наслідків конфлікту в Східній Україні. Така робота є продовженням діяльності з  реалізації проекту «Гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб та громад, які зазнали наслідків конфлікту в Східній Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці з «Діаконія Катастрофенхільфе», перший етап якого успішно впроваджувався в жовтні-грудні 2014 р. у Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Вінницькій, Київській областях.

Кожен учасник отримав інформаційні та методичні матеріали для своєї роботи.

 

Президентка Центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко звернулася з вітальним словом до учасників та учасниць семінару. Висловила слова великої вдячності за співпрацю Міністерству освіти і науки України та  Українському науково-методичному центру практичної психології і соціальної роботи. Зазначила, що проведений моніторинг діяльності тренерів у жовтні-грудні 2014 р. показав необхідність приділення уваги питанню підвищення психологічної грамотності всього населення для того, щоб люди могли ідентифікувати свої проблеми і звертатися по допомогу. Також Катерина Борисівна зробила загальний огляд ситуації в країні.

Під час семінару директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Панок Віталій Григорович висвітлив актуальні напрями роботи психологічної служби системи освіти в період конфлікту. Дитячий психотерапевт, доктор філософії з медицини Сергій Богданов розкрив тему психологічної грамотності, його доповідь про допомогу дітям у подоланні стресу, а також необхідність індивідуального підходу до кожної дитини викликав активну дискусію та обговорення реальних історій багатьох тренерів. 

Учасники та учасниці семінару отримали та поділилися знаннями про основні напрями та зміст соціально-педагогічної роботи з педагогами, дітьми та батьками в період конфлікту, профілактику посттравматичних стресових розладів у дітей, формування навичок безпечної поведінки в дітей в умовах суспільної кризи та збройного конфлікту в країні; можливостям отримання необхідної гуманітарної, психологічної, соціальної та правової допомоги дітям та їхнім сім’ям, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб. 

Усі учасники та учасниці заходу отримали сертифікати за підписом президентки "Ла Страда-Україна" Катерини Левченко та директора Науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи України Віталія Панка.


Назад