Позиція громадської організації «Ла Страда-Україна» щодо закриття офіційних сторінки та групи у мережі ВконтактеЗ 1 серпня 2016 року у Російській Федерації вступає в силу федеральний закон № 374-ФЗ про внесення змін до закону «Про протидію тероризму» і окремі законодавчі акти Російської Федерації (відомий як пакет Ярової). Також у червні 2016 року було прийнято зміни до Кримінального кодексу Російської федерації та знижено вік притягнення до кримінальної відповідальності за тероризм до 14 років.

Ці зміни,зокрема, несуть із собою небезпеку порушень прав користувачів інтернет-простору, особливо неповнолітніх. Окрім того,  спецслужби країни-агресора матимуть правові підстави до вилучення будь-якої інформації про висловлювання та дії користувачів мереж. Зокрема усі дані про всі логіни і електронні адреси своїх користувачів, списки їхніх контактів, відомості про кількість, обсягів і адресатів переданих повідомлень власники поштових серверів, блог-хостингів, форумів і соцмереж будуть зобов'язані надавати на першу ж вимогу представників російських державних структур. 

Зважаючи на триваючу агресію Росії на території України, нові повноваження надають ФСБ можливість отримувати наявну у веб-середовищі інформацію про українські події і можуть використовуватися на шкоду інтересам національної безпеки.

У зв’язку із цим, ГО «Ла Страда-Україна» прийняла рішення про закриття офіційної сторінки «Національна дитяча гаряча лінія» та групи «Твій вибір!» у мережі Вконтакте. Відповідно консультування дітей через мережу Вконтакте більше проводитися не буде.

Ми вважаємо, що жодні наші вчинки не можуть ставити під загрозу права та свободи дітей, в тому числі через використання російської соціальної мережі.

Разом з тим, ми розуміємо необхідність спілкуватися із дітьми за допомогою новітніх технологій та зручних засобі комунікації і сприятимемо використанню безпечних технологій  для проведення онлайн-консультування дітей.

 

 

18 серпня 2016 року                                                            ГО «Ла Страда-Україна»


Назад