До Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства у Міністерстві соціальної політики пройшло відкриття виставки дитячих малюнків18 листопада 2016 року у Міністерстві соціальної політики України пройшло відкриття виставки дитячих малюнків, приуроченої до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства. Відкривали захід заступник міністра Міністерства соціальної політики, Наталія Федорович та директорка департаменту Департаменту експертизи, моніторингу та законотворчої діяльності ГО «Ла Страда Україна», Катерина Бороздіна.

На виставці представлені 25 робіт, які показують насильство очима дітей. День  захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства  почали відзначати в Європі з 2015 року і Україна також приєдналася до цієї ініціативи. З метою подолання цього злочину, а також задля впровадження положень Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації необхідно підвищувати обізнаність суспільства і формувати світогляд неприпустимості насильства над дитиною загалом.

  На папері втілені дитячі почуття та переживання, викликані реальними ситуаціями. Кожна картина – це дитяча історія, мрія чи жах в якому дитина живе. Дехто зображає своє бачення щасливої  родини, дехто – показує свій страх. Незалежно від того, з якого регіону автори малюнків, діти прагнуть миру, злагоди та любові в родинах.

  У 2016 році за підтримки Ради Європи, а також у співпраці із міжфракційним об'єднанням "Рівні можливості", Фондом народонаселення ООН, Міністерством соціальної політики, Міністерством закордонних справ, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, народними депутатами та депутатками, Ґендерною стратегічною платформою, Програмою "Рада", Інформаційно-консультаційним жіночим центром, Спілкою ветеранів АТО та іншими, ГО "Ла Страда - Україна" проводила Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків проти домашнього насильства "Дім під веселкою".

Роботи дітей вже були виставлені у Верховній Раді України з метою привернути увагу народних депутатів та посадовців до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, яка підписана Україною у 2011 році, а також відмовитися від насильства у сім’ях.

 Виставка проводиться за підтримки Stabilization Support Services та ГО «Ла Страда - Україна» у співпраці з Міністерством соціальної політики України.


Назад