Заява Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» з приводу невиправдано затягнутих термінів перевірки тестових робіт учасників Зовнішнього незалежного оцінювання

08.06.2011

    Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» висловлює занепокоєння з приводу невиправдано затягнутих термінів перевірки тестових робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання і закликає чиновників Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України скоротити їх.
     Чим більше днів відводиться на перевірку тестових робіт учасників Зовнішнього незалежного оцінювання, тим більше підгрунтя для корупції, яка зменшує рівність шансів учасників та зводить нанівець саму ідею незалежного тестування!
 
     У 2011 році на перевірку таких робіт відведено від 10 до 15 днів – відповідно до інформації, розміщеної на сайті Osvita.ua, до 15-20 – відповідно інформації з іншого сайту: «Враховуючи те, що тест (з української мови та літератури) містив завдання з розгорнутою відповіддю, а також минулорічну практику перевірки тестових зошитів, визначення результатів учасників та їх публікація на персональних сторінках абітурієнтів має відбутися протягом 15-20 днів» (http://www.useti.org.ua/uk/news/840/v-ukrayini-zaversheno-testuvannya-z-inozemnih-mov.html).
  Тож, якщо ЗНО призначене, наприклад, на16 червня – то є невеликі шанси отримати його результати до початку кампанії подачі документів до вищих навчальних закладів. Якщо ж 24 і 26 червня – говорити про рівні шанси вступу до вишів неможливо, оскільки документи будуть надані після початку кампанії, яка стартуватиме 1 липня. Таким чином, порушується освітнє законодавство України, закон України «Про охорону дитинства», якими гарантується рівний доступ до освіти, і, як наслідок, створюється міцне підґрунтя для корупції та фальсифікації результатів оцінювання.

Київ, 8 червня 2011 року


Назад


Прокоментуйте

Код захисти