У поліклініках України інформуватимуть, як уберегтись від епідемії насильства      Протягом літа 2011 року в поліклініках України буде розповсюджено 100 000 інформаційних карток для постраждалих від домашнього насильства. Вони міститимуть інформацію та номери Національної «гарячої лінії» з питань протидії насильству та захисту прав дітей - 0 800 500 335 безкоштовно зі стаціонарних телефонів по Україні та 386 з мобільного (безплатно для абонентів Київстар, Лайф, МТС), на які можна зателефонувати для отримання допомоги. Інформаційні картки - одна із складових Всеукраїнської інформаційної браслетної кампанії проти насильства «Залишайся людиною», що фінансується Європейським Союзом та підтримується Міністерством України у справах сім‘ї, молоді та спорту.

     «Цього року ми розповсюджуємо інформаційні картки в поліклініках, адже це те місце, куди люди приходять з проблемою для отримання допомоги. Якщо Ви потерпаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім’ї - не залишайтеся на самоті, дзвоніть на «гарячу лінію» за телефоном 0 800 500 33 50 або 386», сказала Женев’єв Делонуа, експерт проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент».

      3 з 4 жертв домашнього насильства так ніколи і не звертаються за допомогою. І навіть ті, хто наважуються зламати стіну мовчання, дуже часто не знають, до кого звернутися. Хоча насправді допомогу є де отримати, адже в усіх регіонах України діють близько 2000 соціальних центрів для допомоги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

     «Зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» Центру «Ла Страда-Україна», людина може отримати кваліфіковану психологічну допомогу, інформаційну та юридичну консультацію. Консультанти також порадять, куди можна звертатися надалі, зокрема, направлять до реабілітаційних центрів чи притулків. У 2010 році на Національну «гарячу лінію» понад 3500 людей звернулися з питань протидії насильству та захисту прав дітей, протягом 2011 року – статистика зросла до майже 1000 дзвінків на місяць,» - зазначає заступник директора департаменту Національних «гарячих ліній» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла-Страда Україна» Ірина Мидловець . 

     Ініціатива з розповсюдження інформаційних карток з номерами «гарячої лінії» проводиться проектом ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» вже другий рік поспіль. Так в 2010 році картки можна було отримати на залізничних та автобусних станціях по всій країні. Ефективність акції засвідчує той факт, що у 2010 року через розповсюдження цих карток кількість звернень на телефон довіри в Україні зросла на 30%. 

     Інформаційні картки – це одна зі складових Всеукраїнської інформаційної браслетної кампанії проти насильства «Залишайся людиною», основна мета якої - сформувати в свідомості українців неприйняття домашнього насильства та зламати стіну мовчання навколо цього явища. В рамках кампанії активісти поширюють 500 000 малинових браслетів, як знак солідарності, підтримки та єднання тих, хто проти насильства. Також кампанія включає зовнішню рекламу, розповсюдження браслетів на вулицях, буклети для постраждалих від насильства, інформаційні акції в різних регіонах та онлайн кампанію.

Для отримання детальної інформації будь-ласка звертайтеся до Анастасії Троцької, менеджера зі зв’язків з громадськістю проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні– комунікаційний компонент», тел/факс: (+38 044) 278 3376 / 288 2726, моб.: +38 095 139 93 52, ел. пошта: pr@cwrights.com.ua.


 


Назад