ВІДКРИТИЙ ЛИСТ - СПРОСТУВАННЯ Єдина мета «Ла Страда-Україна» - відстоювати права українців: і дорослих, і дітей 

Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» спростовує звинувачення у тому, що організація нібито відслідковує долю сімей з усиновленими дітьми, яке сьогодні надійшло від одної з районних державних адміністрацій Львівської області.

     Центр офіційно заявляє, що не розповсюджував ніякої інформації серед прийомних батьків ані Львівської області, ані жодної іншого регіону України. Доступу до контактних даних таких громадян організація не має і ніколи не мала.

     Діяльність Центру вже понад 15 років полягає у, перш за все, консультативній (інформаційний, психологічній, юридичній) допомозі громадянам, які стикнулися з проблемами, пов’язаними з торгівлею людьми, насильством у сім’ї, ґендерної дискримінації й різними формами порушень прав дітей. Мета організації – пропагувати повагу до прав людини та допомогу українцям у реалізації того, що гарантує Конституція нашої держави та чинне законодавство.

     Аналогічні принципи розповсюджуються і на роботу створеної на початку 2013 року Національної дитячої «гарячої лінії», яка функціонує з метою забезпечення можливістю бути почутим і отримати підтримку дітей, які цього потребують через певні складні життєві обставини, та надання консультацій у ситуаціях порушення прав дітей самим юним українцям та їхнім батькам чи людям, які їх замінюють. Більше того, лінія працює на умовах анонімності й конфіденційності – номер абонента, який телефонує, не визначається, своє ім’я телефонуючий називає виключно на власний розсуд.

     Для забезпечення ефективної роботи «гарячої лінії» створена Консультативна Рада. До Консультативної Ради «гарячої лінії» входять представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Уповноваженого Президента з прав дитини, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, експерти міжнародних та громадських організацій. 

       Відтак, будь-які закиди про намагання втручатися в особисте життя громадян є нічим іншим, як провокацією та профанацією, і у корені не мають нічого спільного з метою, принципами, цінностями та власне діяльністю «Ла Страда-Україна». Більше того, вони є наклепом і зазіханням на ділову репутацію організації, з чим Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» наразі звертається зі скаргою до компетентних державних структур.

 


Назад