Річниця негативної закономірності     Сьогодні, 31 травня, у день судового засідання по справі проти гендерно-дискримінаційних розпоряджень МВС, минув рік з дня винесення рішення Печерського районного суду м. Києва щодо дискримінаційних висловлювань М. Азарова. Нагадаємо, що у березні минулого року Прем’єр-Міністр зазначив, що жінкам не місце у правлінні. Тоді у відповідь на позов Катерини Левченко, президента Центру «Ла Страда-Україна», суд постановив, що вислів є оціночним судженням та виявом свободи слова. Апеляційний суд та судова палата у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду у кримінальних та цивільних справах залишили рішення без змін. На разі вже підготована скарга до комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.
     Що ж відбулося у цій царині в Україні протягом цього року – 31 травня 2010 - 31 травня 2011? Насправді, розвиток подій залишає бажати кращого: збільшилася кількість проявів дискримінації щодо жінок, зруйнований інституційний механізм забезпечення гендерної рівності, ігноруються положення Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей для жінок та чоловіків», приймаються дискримінаційні розпорядження, на кшталт Розпорядження Кабінету Міністрів № 2355-р про проведення експерименту у вузах МВС з обмеженням можливості вступу для дівчат. Прийнятий оновлений податковий кодекс погіршив становище представників середнього бізнесу, серед яких високий відсоток саме жінок-підприємців. Планується підвищення пенсійного віку для жінок, не враховуючи подвійне навантаження, що лягає на них.
     Втім, цим відомостям не знайшлося місця у проекті доповіді України про виконання міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права, яку Україна має подати до однойменного Комітету ООН до 10 червня 2011, і у якій на разі стверджується, що наша країна зробила суттєвий прорив у напрямі розбудови гендерної рівності в державі й суспільстві.


Назад