Дискусійний клуб до дня боротьби із торгівлею людьми

Дискусійний клуб до дня боротьби із торгівлею людьми

«Торгівля людьми – пляма на людстві. Ми засуджуємо її, бо це – грубе порушення невід’ємних прав людини. Кожна людина будь-де має глибинну, притаманну їй рівноправну гідність» – ось як охарактеризував явище торгівлі людьми держсекретар США Майк Помпео під час представлення Звіту 2019 року «Про торгівлю людьми». 

Відповідно до цього документу Україна віднесена до країн 2-ї групи, відтак, Уряд країни не в повній мірі дотримується мінімальних стандартів щодо ліквідації торгівлі людьми, але докладає до цього значних зусиль.

Про це та ще низку факторів, які важливі для подолання цього явища, говорили під час дискусійного клубу, приуроченого до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Найбільше акцентували увагу на встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та призначення правової допомоги таким особам.

Експертки ГО «Ла Страда-Україна» Марина Легенька та Ольга Швед приїхали до Харкова, аби разом із представниками та представницями Харківського обласного департаменту соціального захисту населення ОДА, обласних та міських соціальних служб, територіального управління юстиції, Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги, Національної поліції, Управління освіти, центрів працевлаштування та громадських організацій порушити взяти участь у дискусії.

Тема протидії людьми викликала значний інтерес, позаяк бажаючих долучитися до заходу було більше 50-ти. Після виступу спікерів, що порушили проблеми в області, які стосуються торгівлі людьми, модерована дискусія відбулася за участі Марини Легенької, яка представила випадок торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. У свою чергу, Ольга Швед коротко представила результати моніторингового візиту в Харківську область, яка теж викликала питання та дискусію.

Цікавими були доповіді від начальниці Головного територіального управління юстиції у Харківській області, Тетяни Єгорової-Луценко про сурогатне материнство та голови Ради адвокатів Харківської області, Вікторії Гайворонської про проблему роботи з постраждалими від торгівлі людьми юристів та адвокатів. У дискусіях також виступали представники міграційної служби, служби у справах дітей, державної служби по працевлаштуванню.

Дискусійний клуб організовано ГО «Ла Страда- Україна» в партнерстві з Харківською обласною державною адміністрацією та Центром безоплатної правової допомоги для Харківської та Луганської областей у рамках проекту «Адвокація для покращення реагування держави та політики з протидії торгівлі людьми», який впроваджується «Ла Страда-Україна» за підтримки Міжнародної організації з міграції та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.