Як діяти, якщо зазнали насильства?
- Звернутися до поліції за номером 102 або з письмовою заявою до управління у вашому регіоні.
- Коли телефонуєте 102, можна попросити, щоб приїхала спеціальна мобільна група поліції з протидії домашньому насильству (якщо є у вашому районі/ населеному пункті). За запитом група може винести терміновий заборонний припис – документ, який забороняє кривднику перебувати у місці проживання та контактувати з людиною, що зазнала насильства. Такий припис діє 10 діб.
Пам’ятайте: кримінальна відповідальність за домашнє насильство настає тоді, коли доведена його систематичність – три і більше офіційних звернень щодо випадків домашнього насильства.
- Розкажіть про ситуацію тим, кому довіряєте: родичам, друзям, близьким людям, сусідам.
- Знайдіть прихисток у разі небезпеки. Наприклад, будинок близьких або притулки для постраждалих від домашнього насильства. Інформацію про притулки і як туди потрапити можна дізнатися за номером 116 123.
- Заховайте в доступному та надійному місці гроші, паспорт та інші необхідні документи (медичні довідки, документи дітей тощо). Підготуйте запасний одяг та ліки.
- Попередьте сусідів про можливу небезпеку. Попросіть їх викликати поліцію, якщо почують прохання про допомогу, крики та звуки ударів.
Більше читайте в нашому матеріалі для bit.ua