Як протидіяти домашньому насильству?

Як діяти, якщо зазнали насильства?

  1. Звернутися до поліції за номером 102 або з письмовою заявою до управління у вашому регіоні.
  2. Коли телефонуєте 102, можна попросити, щоб приїхала спеціальна мобільна група поліції з протидії домашньому насильству (якщо є у вашому районі/ населеному пункті). За запитом група може винести терміновий заборонний припис – документ, який забороняє кривднику перебувати у місці проживання та контактувати з людиною, що зазнала насильства. Такий припис діє 10 діб.

Пам’ятайте: кримінальна відповідальність за домашнє насильство настає тоді, коли доведена його систематичність – три і більше офіційних звернень щодо випадків домашнього насильства.

  1. Розкажіть про ситуацію тим, кому довіряєте: родичам, друзям, близьким людям, сусідам.
  2. Знайдіть прихисток у разі небезпеки. Наприклад, будинок близьких або притулки для постраждалих від домашнього насильства. Інформацію про притулки і як туди потрапити можна дізнатися за номером 116 123.
  3. Заховайте в доступному та надійному місці гроші, паспорт та інші необхідні документи (медичні довідки, документи дітей тощо). Підготуйте запасний одяг та ліки.
  4. Попередьте сусідів про можливу небезпеку. Попросіть їх викликати поліцію, якщо почують прохання про допомогу, крики та звуки ударів.

Більше читайте в нашому матеріалі для bit.ua