Освітній тренінг «Базові навички медіатора/ки служби порозуміння закладів освіти»

Освітній тренінг «Базові навички медіатора/ки служби порозуміння закладів освіти»

«…була магія тренінгу. Дивитися які різні діти знаходять щось спільне, зароджуються ритуали групи, створюються спільні жарти. Коли навіть найсором’язливіші висловлюють свої думки. Це атмосфера безпеки (а на Сході вона набуває особливого змісту)», – ось як відгукується про освітній тренінг «Базові навички медіатора/ки служби порозуміння закладів освіти» його учасниця.

Минулого тижня відбулося шість 4-денних освітніх тренінгів у Маріуполі, Лисичанську, Сєвєродонецьку та Бахмуті, адже ГО «Ла Страда-Україна» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерством освіти і науки України продовжує навчати медіації учнів та учениць закладів освіти Донецької та Луганської областей.

«Я б хотів навчитися медіації для ефективного вирішення конфліктів, – поділився своїми очікуваннями перед тренінгом 16-річний студент, – на мою думку, медіація – це гарний спосіб вирішення конфліктів, який може зберегти партнерство та дружні стосунки між конфліктуючими сторонами, при повній конфіденційності».

Його очікування виявилися недаремними, адже протягом навчання 120 учнів та учениць, а також 24 педагогині із 12 закладів освіти навчалися вирішувати конфлікти мирним шляхом та покращували свої комунікативні навички як медіатора/медіаторок. Учасники й учасниці тренінгу розглянули теми миробудування та відновні практики, опрацювали базові поняття конфліктології, навчилися ефективній, відновлювальній комунікації та на практиці спробували себе в ролі медіаторів/медіаторок. А також змогли розкрити свій творчий потенціал та стали однією командою однодумців-моробудівників/ць.

«Так прекрасно відчути, що ці чотири дні ти стала світлим промінчиком в чийомусь житті. І тобі повертаються обійми, посмішки і добрі слова. Учасники і учасниці кажуть, що це були, можливо, найяскравіші дні їхнього літа. А в когось – життя! І тут вже мурашки черговий раз пробігають по тілу. Чи то від щастя. Чи то від спілкування, чи то від щирості моменту. А може й від усього разом. Потрібно більше такого безпечного простору! Давайте творити його разом!», – поділилася враженнями тренерка Марина Матвійчук.

Відтепер у цих закладах освіти є свої медіатори – фахівці і фахівчині, які допоможуть знайти шлях до розв’язання проблеми усім учасникам та учасницям конфлікту, адже після завершення освітньої програми 12 нових служб порозуміння розпочнуть свою діяльність у закладах освіти.

Тренінги відбулися у в рамках проекту «Створення та підтримка освітніх систем для запобігання та реагування на випадки насильства та впровадження медіації «рівний- рівному» у Східній Україні», який здійснюється ГО «Ла Страда-Україна» та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Японії. Зміст публікацій є виключно відповідальністю ГО «Ла Страда-Україна» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу, Уряду Японії та ЮНІСЕФ.