Зустріч платформи неурядових організацій “Ла Страда-Інтернешнл” у Стамбулі

Зустріч платформи неурядових організацій "Ла Страда-Інтернешнл" у Стамбулі

18-20 листопада у Стамбулі відбулася зустріч Платформи неурядових організацій «Ла Страда-Інтернешнл». Участь в Платформі взяли президентка «Ла Страда-Україна» Ольга Калашник та віце-президентка Катерина Черепаха.

Платформа НПО активно працює з 2005 року. На сьогодні членами Платформи є неурядові організації та мережі з 20 країн Європи.

Метою діяльності є посилення співпраці між організаціями громадянського суспільства (як в країнах ЄС, так і поза ЄС), які поєднують роботу з профілактики торгівлі людьми і допомогу постраждалим з адвокацією для викорінення торгівлі людьми у всьому світі.

Під час зустрічі було представлено:
1) результати дослідження «Зміна ролей у світі, що змінюється: аналіз ролі громадських об’єднань у діяльності з протидії торгівлі людьми» , проведеного ГО «Український Інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка» на замовлення ГО «Ла Страда-Україна». Мета дослідження – аналіз ролі громадських організацій у виявленні проблем, адвокації змін, попередженні торгівлі людьми та участі в судових/адвокаційних процесах, реабілітації та реінтеграції постраждалих від торгівлі людей.

У цьому дослідженні також проведено аналіз співпраці з державними структурами, отримання державної підтримки на діяльність громадський об’єднань та розгляд цієї діяльності.

 

Висновки дослідження знайшли відгук у організацій-членів Платформи, оскільки ситуації в країнах дуже сході і рекомендації дослідження релевантні не тільки для України.

2) Стандартні операційні процедури консультування на «гарячій» лінії з попередження торгівлі людьми, розроблені ГО «Ла Страда-Україна» спільно з Урядова уповноважена з ґендерної політики, Міжнародна організація з міграції та Всеукраїнською коаліцією громадських об’єднань з протидії торгівлі людьми.

Обидві публікації створено в рамках проекту «Адвокація для покращення реагування держави та політики з протидії торгівлі людьми», який реалізується ГО “Ла Страда – Україна” спільно з Міжнародною організацією з міграції за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія (НМЗС). Згодом вони з’являться у відкритому доступі