Звернення від Національної ради жінок України

Звернення від Національної ради жінок України

Поширюємо важливе звернення від Національна рада жінок України:


“Шановні Членкині/Члени Жіночих, Феміністичних та міжнародних організацій!
Нас надихнув результат нашої з вами самоорганізації по підготовці та адвокації Національного Паралельного звіту з виконання Україною Пекінської декларації та Платформи дій +25 “Пекін +25”. За короткий час ми змогли створити Звіт українською та англійською мовами та провести його обговорення на Національному (Київ, 20.08. 2019 — Національні Консультації в офісі Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини) та Міжнародному рівні (Львів, 31.08-1.09.2019 — Річні наради СФУЖО, 27 країн; Женева, 27.10.2019 — Генеральна Асамблея Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок; 28.10.2019 – NGO Forum, 29-30.10.2019 UNECE Session).
На CSW64/NY (яка відбулась в скороченому варіанті через COVID-19) було направлено Statement (заяву) за нашим Паралельним звітом, підготовану СФУЖО як організацією з консультативним статусом при Економічному і соціальному комітеті ООН.

2017 року Український уряд звітував Комітетові ООН про виконання Конвенції з ліквідації дискримінації щодо жінок. Неурядовими організаціями було підготовлено 12 паралельних звітів по СEDAW, що не дозволило сконцентрувати позицію українських жіночих громадських організацій і викликало щирий подив світової спільноти. Урядові та законодавчі органи, судова влада та міжнародні установи впроваджують рекомендації Комітету ООН. Через рік після обговорення Державного та паралельних звітів в Женеві ми ініціювали моніторинг виконання зауважень до держави Україна, і провели прес-конференцію з результатів моніторингу (link https://www.youtube.com/watch?v=QyzedFADhkc ), започаткувавши Моніторингову групу громадських організацій з виконання «жіночої» Конвенції ООН: CEDAW in Ukraine – NGOs Monitoring Group.

Ми, представниці Національної Ради Жінок України, Київського інституту ґендерних досліджень, Жіночого Консорціуму України, Інформаційно-консультаційного жіночого центру та Світової Федерації Українських Жіночих Організацій повідомляємо, що об’єднуємо зусилля задля підготовки написання та адвокації IX Періодичного звіту громадських організацій за Конвенцією CEDAW.Наша та колежанок діяльність вже включила підготовку питань до уряду, які були розглянуті на пре-сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (Женева, 3 березня ц.р.) й були враховані Комітетом та направлені Уряду України (лінк: https://www.undocs.org/en/CEDAW/C/UKR/QPR/9).

Найближчим часом ми проведемо спільну прес конференцію з заявою про цей намір. Цим листом ми звертаємось до жіночих, феміністичних, міжнародних організацій та громадських активісток/активістів із пропозицією та проханням – долучитись до аналізу виконання Україною зауважень Комітету ООН, та надати своїх представниць до нашої Моніторингової групи.

Лише наша спільна чітка громадянська позиція дозволить здійснити обʼєктивний аналіз і контроль за діями влади та надати спільно з міжнародними організаціями реальну допомогу в питанні дотримання прав та недискримінації жінок, у побудові справжнього громадянського суспільства”.