Дискусійний клуб: Вплив пандемії COVID-19 та підвищення вразливості до торгівлі людьми

Дискусійний клуб: Вплив пандемії COVID-19 та підвищення вразливості до торгівлі людьми

Дискусійний клуб: Вплив пандемії COVID-19 та підвищення вразливості до торгівлі людьми, продовжив серію заходів у форматі експертних обговорень щодо різних аспектів, пов’язаних з проблемою торгівлі людьми. Цього разу – в дистанційному форматі.

Експерти та експертки обговорили виклики та ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми спричинені впливом пандемії COVID-19, фактори підвищення вразливості, нові тенденції, які з’являються (у вербуванні, втягуванні, видах експлуатації) тощо.
Урядова уповноважена з ґендерної політики
Катерина Левченко зазначила про необхідність відслідковування змін та виділення індикаторів, використання широкого кола можливих джерел інформації.

Начальник Департаменту боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми Артем Крищенко зазначив про зменшення зареєстрованих кримінальних проваджень, підвищення кількості ідентифікованих випадків торгівлі людьми в середині країни, очікуване збільшення кількості випадків торгівлі людьми після зняття карантинних обмежень.

Гострі питання сурогатного материнства та пов’язаних з ними ризиків торгівлі людьми та експлуатації теж не залишилися поза увагою. Це питання, які потребують більшого вивчення та подальшого опрацювання.

Представниці МОМ Оксана Горбунова та Вікторія Мазуренко зауважили про необхідність консолідації зусиль та тісної співпраці задля ефективної протидії торгівлі людьми.

Віцепрезидентка ГО «Ла Страда-Україна» Катерина Черепаха, представила інформацію стосовно низки ініціатив ключових міжнародних інституцій (GRETA, OSCE, OHIDR) щодо впливу пандемії на торгівлю людьми та закликала долучитися до включення досвіду громадських організацій України, які працюються в сфері протидії торгівлі людьми, в адвокаційні ініціативи на міжнародному рівні.

Більше про актуальне!

Переглянути запис дискусійного клубу можна за посиланням.