Онлайн дискусія в рамках проєкту «Реагування держави на домашнє насильство в Україні під час COVID-19»

Онлайн дискусія в рамках проєкту «Реагування держави на домашнє насильство в Україні під час COVID-19»

23 лютого 2021 р. відбулась дуже важлива онлайн дискусія в рамках проєкту «Реагування держави на домашнє насильство в Україні під час COVID-19» за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation.

Участь в онлайн дискусії взяли представники та представниці громадських організацій та державних органів і установ України та Болгарії, діяльність яких спрямована на запобігання та протидію домашньому насильству, надання допомоги постраждалій особі: Національної поліції України, Офісу Генерального прокурора України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ, Координаційного центру з надання правової допомоги та колеги з Animus Association Foundation (Республіка Болгарія), які поділились своїм досвідом щодо реагування їхньої держави на домашнє насильство.

Ця онлайн дискусія є першою в циклі запланованих дискусій та спрямована на ініціювання діалогу та обміну досвідом про те, як влада та громадянське суспільство справляються з проблемами COVID-19 в сфері профілактики та боротьби з домашнім насильством.

Важливо звернути увагу, що за даними Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, кількість звернень щодо домашнього насильства зросла на 30% в умовах пандемії та така тенденція продовжує триматися від початку введення першого карантину і по сьогодні.

Постраждалі від домашнього насильства стикнулися з такими проблемами:

  • отримання юридичної та психологічної допомоги по причині, що більшість державних установ була зачинена на карантин, консультації можна було отримати тільки онлайн, а постраждалим потрібна була особиста консультація;
  • отримання медичної допомоги, по причині, що медичні установи працювали в посиленому режимі щодо боротьби с пандемією.

Також викликом стала проблема потрапити до шелтерів, оскільки для цього потрібно мати негативний тест на коронавірус або розгорнутий рентген легенів, а на це потрібні кошти та, що найважливіше, час, якого в більшості випадків у постраждалих немає.

Запровадження практики проведення таких дискусії допоможе покращити механізми реагування та надання кваліфікованої допомоги постраждалим від домашнього насильства.