Освітньо-методичний тренінг «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти»

Освітньо-методичний тренінг «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти»

Вміння розмежовувати й ідентифікувати такі поняття як: «насильство», «жорстоке поводження», «булінг»,«ґендерно зумовлене насильство», «домашнє насильство» – є дуже важливим для педагогічних працівників та працівниць закладів освіти. Адже на різні форми насильства існують різні механізми реагування.

Тож, аби підвищити рівень професійної компетентності педагогічних працівників і працівниць закладів освіти з питань запобігання та протидії насильству та з метою надання допомоги та підтримки учасникам й учасницям освітнього процесу, сьогодні розпочався освітньо-методичний тренінг «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти».

«Такі заходи дають нам розуміння понять різних форм насильства, що дає нам змогу працювати з ними далі й відповідно реагувати, – зауважує Юлія, учасниця тренінгу з Луганської області, – окрім того, ми маємо працювати не лише з дітьми, а й з батьками. Тут ми навчаємося, а потім передамо ці знання колегам і колежанкам у своїх закладах освіти».

Протягом двох днів учасниці навчання опрацьовуватимуть нормативно-правову базу та механізми реагування і перенаправлення дітей, постраждалих від насильства, жорстокого поводження, домашнього насильства та тренінгові знання з протидії цим явищам.

«Важлива і неоціненна роль педагогів та педагогинь у профілактиці ситуацій насильства, домашнього насильства, булінгу, жорстокого поводження з дітьми. Захід такого формату – це вдала нагода обмінятися досвідом та практикою учасників і учасниць проекту. Окрім того, надзвичайно важливою є підтримка Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти для впровадження системної діяльності в цій сфері, а також важлива підтримка ініціатив і пілотування від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для подальшого включення в системну діяльність», – зазначила під час відкриття тренінгу віце-президентка ГО «Ла Страда-Україна» Катерина Черепаха

Тренінг проводиться у рамках проекту «Створення механізму протидії булінгу та насильству у закладах освіти», який здійснюється ГО «Ла Страда-Україна» та Дитячим фондом ООН «ЮНІСЕФ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.