Тренінги «Особливості надання допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильств» для центрів з безоплатної вторинної правової допомоги.

Тренінги "Особливості надання допомоги постраждалим від домашнього та ґендерно зумовленого насильств" для центрів з безоплатної вторинної правової допомоги

Протягом 2019 року експертки ГО «Ла Страда-Україна» провели 13 тренінгів «Особливості надання допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильств» для центрів з безоплатної вторинної правової допомоги. Навчання пройшло близько 300 фахівчинь та фахівців із різних регіонів України.


Відповідно до національного законодавства з січня 2018 року система надання безоплатної вторинної правової допомоги є суб’єктом, який здійснюює запобігання та протидію домашньому насильству. Відповідно фахівці та фахівчині, які працюють із потерпілими від насильства та захищають їхні права, повинні бути підготовленими та кваліфікованими.

На тренінгах, які проводили експертки ГО «Ла Страда-Україна», спеціалісти та спеціалістки отримали знання щодо розмежування та ідентифікації різних видів насильств, масштабів явища домашнього та ґендерно зумовленого насильств та детально розглянули національне законодавство у цій сфері. Це інформаційно насичене навчання сприятиме наданню ще більш якісної та ефективної правової допомоги тим, хто її потребує.

Тренінги відбулися за фінансової подітримки Уряду Великої Британії в Україні в рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні, яка здійснюється UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення у співпраці з Міністерством соціальної політики України.